Vanlife – prawdziwa wolność życia

Jak żyć ?

Ten dział będzie poświęcony teoretycznym rozważaniom …. w jaki sposób ułożyć sobie życie jeśli chciałbym rzucić wszystko w cholerę i prowadzić prawdziwe życie VANlife.

Opcje życia w vanie są dwie, 1 – żyjemy stacjonarnie, 2 – żyjemy w drodze. Zajmę się opisywaniem tej drugiej opcji bo nie po to kupuje się Vana aby żyć stacjonarnie (chyba że to ostateczność :P)

Higiena:

No tak zakładamy że żyjemy w drodze (na razie czysto hipotetycznie)- zwiedzamy świat. Podróżujemy od jednego punktu do nastepnego aby chłonąć sobą widoki, miejsca, poznawać ludzi i doświadczać nie doświadczonego. Ale co z higieną ? Oczywiście możemy oderwać się od świata ale nasz zapach w końcu nas dogoni ….

Oczywiście można by kupić kampera z prawdziwego zdarzenia posiadającego w swej strukturze łazienkę, prysznic itd. Ale my prowadzimy VANlife … a w vanie łazienka z prysznicem to rzadkość.

No więc jak sobie radzić ?

Generalnie w zeszłym roku objechaliśmy polskie w lecie. Okres ten ułatwia nieco podróż – gdyż można zawsze skorzystać z wszech obecnych zbiorników wodnych. Ale szorowanie się mydłem w jeziorze jest raczej – źle widziane.

Generalnie przyjęliśmy zasadę że co drugi dzień musimy brać prysznic. No i nie było z tym problemów :). Jeśli żyjesz w trasie i przemierzasz w ciągu 2 dni conajmniej 200km to zawsze po drodze znajdzie się stacja benzynowa z prysznicem, MOP z prysznicem itd. Generalnie należy na to spojrzeć z perspektywy kierowców tirów – oni także spędzają w trasie dużo czasu i jakoś sobie radzą ! – Ty też możesz.

No tak ale to rozwiązanie jeśli ciągle się poruszasz…. a jeśli zechcesz zostać dłużej np. w jakimś mieście ?

To znajdz siłownię, basen lub saune. W każdym z tych punktów masz łazienki z obowiązkowym prysznicem i problem z głowy.

A co z toaletą ?

No jak to co ?

a) Masz stacje benzynowe co kawałek – korzystaj,

b) Kup saperkę – jeśli jesteś na jakimś bezludziu – wykop dołek i zakop go porządnie,

c) Kup toaletę przenośną – jeśli musisz :),

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *