Vanlife – prawdziwa wolność życia

Jak się zorganizować

Organizacja? o z zgrozo!

Na szczęście mamy w miarę logiczny podział zadań 🙂 Przegląd naszego campera pod względem bezpieczeństwa, sprawności itp itd należy do Bartosza. Zatem co należy do mnie? Wyposażenie wiadomo musi być „domowo” przecież to nasz domek na 4 kółkach 🙂 plastików nie lubię, także takie pierdoły sztućce, talerze, garnki itp itd wolę standardowe.

Kwestie ubezpieczeń, karty Ekuz, apteczki, pakowanie, no powiedzmy te wszystkie przyziemne kwestie należą do mnie.

W ubiegłym roku zrobiliśmy mały test naszego osiołka, przejechaliśmy praktycznie całą Polskę w tym roku planujemy dłuższy i dalszy wypad. Nasze kierunki to Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia i może Mołdawia.

Kiedy szukaliśmy właściwego dla nas kierunku musieliśmy uwzględnić sporo naszych wymagań min nie po to mamy vana żeby nocować na kempingach więc pytanie gdzie można „spać na dziko”?, co chcemy zobaczyć? kochamy naturę więc im mniej ludzi i „turystów” tym lepiej, gdzie jest w miarę bezpiecznie (czyt. bez konfliktów zbrojnych), no i oczywiście gdzie są dogodne warunki do latania na paralotni 🙂 Tak więc docelowo padł wybór na Rumunie, tam na pewno spędzimy najwięcej naszego czasu.

Obecnie jesteśmy na etapie nie tyle co planowania drogi a typowania miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć, miejsc gdzie są dogodne warunki do latania a co po drodze i jak tam dojedziemy niech też będzie pewną improwizacją 😉

Jako, że mamy jeszcze trochę czasu o postępach będę informowała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *